Proč adoptovat psího seniora

3 ledna, 2022

O štěňátka a mladé psy je obrovský zájem. Bohužel staří pejsci takové štěstí nemají a často končí zejména na stará kolena v útulcích. Většinu lidí ani nenapadne si adoptovat psího seniora, bojí se nemocí a nechtějí zažít ztrátu svého miláčka. Adopce starých pejsků má však řadu nesporných výhod. A právě o některých z nich si povíme v následujících řádcích.

Zachráníte psí život

Každá adopce je důležitá, ale v případě staršího pejska je o to dojemnější a krásnější. Jste to právě vy, kdo dá šanci starému pejskovi, kterého všichni přehlížejí a obcházejí obloukem. Uvidíte, jak bude neskonale vděčný a zahrne vás psí láskou. Staří pejsci toho navíc k životu moc nepotřebují, stačí jim teplo domova, dobré jídlo a pohlazení.

Krátké procházky

Pokud nejste typ, který by si užíval dlouhé túry, je starší pejsek ideální volba. Rychleji se unaví a je nenáročný. Většině takových psů stačí během dne krátké procházky, jelikož jsou již v pokročilém věku a po kratším úseku vycházky jsou již vyčerpaní.

Prakticky hotový pes

Většina starších pejsků je klidných a vychovaných. Socializaci i základní povely mnohdy zvládají velmi dobře, mají hygienické návyky, umí chodit na vodítku, nic neničí a nejsou přehnaně aktivní. Zkrátka a dobře, je s nimi mnohem méně práce než například se štěňaty.

I dědouškové a babičky potřebují domov

Pejsek v pokročilém věku vyžaduje především klid, jistotu a lásku. Nepotřebuje celý den pozornost jako štěně, spokojí se pouze s vaší přítomností, mazlením a občas také s dobrůtkami. Adopce psího seniora obohatí váš život, rozšíří obzory a především, pomůžete zachránit nějakou úžasnou psí duši.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Proč adoptovat psího seniora

3 ledna, 2022 - O štěňátka a mladé psy je obrovský zájem. Bohužel staří pejsci takové štěstí nemají a často končí... více..

Všechno nejlepší do nového roku

31 prosince, 2021 - Vážení dárci, kamarádi, fanoušci, chtěli bychom vám všem popřát to nejlepší do toho dalšího, nového... více..

Pes není dárek

21 prosince, 2021 - Vánoce jsou období, kdy se poptávka po štěňatech prudce zvyšuje. Pracovníci útulku musí zájemce velmi... více..

Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021 - Před odchodem dlouhá procházka Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně... více..

Ještě nevíte, co svému psímu miláčkovi pod stromeček?

6 prosince, 2021 - Tipy na vánoční dárky pro pejsky Vánoce se kvapem blíží a vy jistě přemýšlíte, čím byste obdarovali své... více..

Vánoční kolo psího přání

2 prosince, 2021 - Stále můžete plnit vánoční přáníčka pejskům z našich a slovenských útulků na www.psiprani.cz, tak směle... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci