Proč adoptovat psího seniora

3 ledna, 2022

O štěňátka a mladé psy je obrovský zájem. Bohužel staří pejsci takové štěstí nemají a často končí zejména na stará kolena v útulcích. Většinu lidí ani nenapadne si adoptovat psího seniora, bojí se nemocí a nechtějí zažít ztrátu svého miláčka. Adopce starých pejsků má však řadu nesporných výhod. A právě o některých z nich si povíme v následujících řádcích.

Zachráníte psí život

Každá adopce je důležitá, ale v případě staršího pejska je o to dojemnější a krásnější. Jste to právě vy, kdo dá šanci starému pejskovi, kterého všichni přehlížejí a obcházejí obloukem. Uvidíte, jak bude neskonale vděčný a zahrne vás psí láskou. Staří pejsci toho navíc k životu moc nepotřebují, stačí jim teplo domova, dobré jídlo a pohlazení.

Krátké procházky

Pokud nejste typ, který by si užíval dlouhé túry, je starší pejsek ideální volba. Rychleji se unaví a je nenáročný. Většině takových psů stačí během dne krátké procházky, jelikož jsou již v pokročilém věku a po kratším úseku vycházky jsou již vyčerpaní.

Prakticky hotový pes

Většina starších pejsků je klidných a vychovaných. Socializaci i základní povely mnohdy zvládají velmi dobře, mají hygienické návyky, umí chodit na vodítku, nic neničí a nejsou přehnaně aktivní. Zkrátka a dobře, je s nimi mnohem méně práce než například se štěňaty.

I dědouškové a babičky potřebují domov

Pejsek v pokročilém věku vyžaduje především klid, jistotu a lásku. Nepotřebuje celý den pozornost jako štěně, spokojí se pouze s vaší přítomností, mazlením a občas také s dobrůtkami. Adopce psího seniora obohatí váš život, rozšíří obzory a především, pomůžete zachránit nějakou úžasnou psí duši.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Krásné Vánoce!

21 prosince, 2022 - Vážení fanoušci, kamarádi, přátelé… moc Vám děkujeme za celoroční pomoc a podporu pejskům, budeme se... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

15 listopadu, 2022 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 106 pejsků... více..

Nástěnný a stolní kalendář pro rok 2023

27 září, 2022 - Již v prodeji! Děkujeme všem za podporu v projektu hithit.com, kde se podařila vybrat dostatečná částka a... více..

Jak správně pečovat o psa? 2. část

20 září, 2022 - V minulém článku jsme si řekli něco málo o stříhání drápků, vyčesávání srsti a pravidelném... více..

Jak správně pečovat o psa – 1. část

12 září, 2022 - Život se čtyřnohým parťákem s sebou přináší i mnoho povinností, které je však nutné pro zdraví... více..

Náš projekt na hithit.com – Podpořte tisk psího stolního a nástěnného kalendáře 2023

16 srpna, 2022 - Již po sedmé máme projekt na hithit.com, kde nás můžete podpořit zakoupením stolního nebo nástěnného... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci