Proč adoptovat psího seniora

3 ledna, 2022

O štěňátka a mladé psy je obrovský zájem. Bohužel staří pejsci takové štěstí nemají a často končí zejména na stará kolena v útulcích. Většinu lidí ani nenapadne si adoptovat psího seniora, bojí se nemocí a nechtějí zažít ztrátu svého miláčka. Adopce starých pejsků má však řadu nesporných výhod. A právě o některých z nich si povíme v následujících řádcích.

Zachráníte psí život

Každá adopce je důležitá, ale v případě staršího pejska je o to dojemnější a krásnější. Jste to právě vy, kdo dá šanci starému pejskovi, kterého všichni přehlížejí a obcházejí obloukem. Uvidíte, jak bude neskonale vděčný a zahrne vás psí láskou. Staří pejsci toho navíc k životu moc nepotřebují, stačí jim teplo domova, dobré jídlo a pohlazení.

Krátké procházky

Pokud nejste typ, který by si užíval dlouhé túry, je starší pejsek ideální volba. Rychleji se unaví a je nenáročný. Většině takových psů stačí během dne krátké procházky, jelikož jsou již v pokročilém věku a po kratším úseku vycházky jsou již vyčerpaní.

Prakticky hotový pes

Většina starších pejsků je klidných a vychovaných. Socializaci i základní povely mnohdy zvládají velmi dobře, mají hygienické návyky, umí chodit na vodítku, nic neničí a nejsou přehnaně aktivní. Zkrátka a dobře, je s nimi mnohem méně práce než například se štěňaty.

I dědouškové a babičky potřebují domov

Pejsek v pokročilém věku vyžaduje především klid, jistotu a lásku. Nepotřebuje celý den pozornost jako štěně, spokojí se pouze s vaší přítomností, mazlením a občas také s dobrůtkami. Adopce psího seniora obohatí váš život, rozšíří obzory a především, pomůžete zachránit nějakou úžasnou psí duši.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Poděkování společnosti Eurowag

24 června, 2022 - Tímto posíláme poděkování zaměstnancům a společnosti EUROWAG za finanční dar ve výši 15.000,00 Kč na... více..

Poděkování všem z CZECH VIRUS

11 května, 2022 - Velké poděkování posíláme klukům z CZECH VIRUS a všem, kteří nás podpořili nákupem charitativních... více..

Květnové psí přání spuštěno!

2 května, 2022 - Je to tak, opět po roce je možné přispívat pejskům do jejich mističek či plnit tajná přání na... více..

O víkendu nás najdete na ForPets

6 dubna, 2022 - Ve dnech 9. – 10. 4. nás najdete na veletrhu ForPets v Praze v Letňanech. Přijďte nás navštívit a... více..

Nový transparentní účet

25 března, 2022 - Vážení dárci, vzhledem k situaci s bankou Sberbank jsme se rozhodli, že bude lepší Vaše dary rozdělit do dvou... více..

Válka na Ukrajině

27 února, 2022 - Pro aktuální informace sledujte přímo stránky útulku Friend na Ukrajině:... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci