Dary ze závěti

Ať chceme nebo ne, smrt je součástí lidského života a pravidelně se s ní setkáváme. Důležité je však brát smrt jako přirozené završení života, které je pro každého z nás nevyhnutelné.

Proto je nutné během svého života (a hlavně před smrtí) uvést do pořádku vztahy s blízkými a také majetkové vypořádání.

Spousta lidí za sebou nenechá žádného dědice a celý jeho majetek tak propadá státu. Myslete na to, že je nutné zabezpečit své blízké, určete opatrovníky pro své nezletilé děti či své mazlíčky. Můžete obdarovat i neziskovou organizaci libovolnou částkou.

Řešením je sepsání závěti, jak na to?

Notářským zápisem 

V případě složitějších situací nebo vydědění doporučujeme celý případ nejprve projednat s právníkem a závěť nechat sepsat pomocí notářského zápisu do elektronické Evidence právních jednání. Taková závěť je téměř nezpochybnitelná. Celý proces vás může přibližně vyjít od 2 do 8 tisíc korun.

Vlastnoručně 

Závěť je možné sepsat i vlastnoručně doma. Taková poslední vůle musí být vlastní rukou napsaná i podepsaná (nesmí ji psát nikdo jiný nebo nesmí být vytištěná). Hotovou ji potom můžete uložit u sebe nebo u někoho blízkého doma. Nevýhodou je, že může obsahovat právní chyby, o kterých laik neví, a kvůli tomu pak může být prohlášena za neplatnou. Výhodou naopak je, že k jejímu sepsání nikoho nepotřebujete a ani vás nic nestojí.

Online 

Závěť můžete sepsat i online pomocí webové aplikace stránky Goodbye.cz. Taková závěť projde odbornou kontrolou, bude tedy právně v pořádku. Jediné, co je pro její platnost potřeba udělat, je podepsání za přítomnosti dvou svědků. Více si o postupu sepsání závěti online můžete přečíst tady.

Jak sepsat závěť online zdarma?

V rámci spolupráce s Goodbye.cz může využít referenční kód “pesvnouzi” a svou závěť si tak vytvořit zdarma. Není nutné, abyste nám v takové závěti něco odkazovali. Za jakékoliv finanční příspěvky ale budeme velmi vděční.

,,Smrt se neřídí našimi plány.”
Moliére

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci