Pes není dárek

21 prosince, 2021

Vánoce jsou období, kdy se poptávka po štěňatech prudce zvyšuje. Pracovníci útulku musí zájemce velmi pečlivě vybírat, jinak by zvířata skončila ve špatných rukou. Zejména děti tlačí na své rodiče s prosbou živého zvířete pod stromečkem. Velká část rodičů jim toto přání bohužel splní.

Zvíře jako vánoční překvapení

Pes není věc, proto si jeho darování pečlivě rozmyslete. I když se vám to může zdát jako dobrý nápad, nejprve se ujistěte, že člověk, kterému psa chcete pořídit, o něj má opravdu zájem. V žádném případě nedarujte zvíře bez předchozího souhlasu budoucího majitele. Velmi snadno se totiž může stát, že člověk o dané zvíře nebude mít zájem a to pak skončí v útulku.

Zábava pro děti

Děti milují zvířátka. Jakmile tedy najdou pod vánočním stromečkem malou chlupatou roztomilou kuličku, je vše zalité sluncem. Ale ta chlupatá kulička poroste a už nebude tak rozkošná jako dříve. Dítě přestane bavit, nebude se o ni starat a co teď? S pořízením psa automaticky přichází práce a starosti. Musí se krmit, venčit, vychovávat. A to zpravidla menší děti rychle omrzí. Pejsek tak často skončí v útulku jako nešťastný vánoční dárek.

Nezkušený majitel

Člověk, který nikdy neměl zvíře, si přes inzerát koupí pejska. Jak to asi může dopadnout? Pes má svoje potřeby, kvalitní stravu, péči, dobrou výchovu a pravidelnou návštěvu veterináře. Když si ho však pořídí člověk, který neví, jak se o něj postarat, nedopadá to většinou dobře. Zvláště období Vánoc k takovým případům svádí, jelikož je dost lidí osamělých. Proto po svém boku chtějí mít parťáka, který jim toto období usnadní.

Živé dárky končí v útulku

Je to každý rok stejné. V prosinci se útulky vyprázdní a v následujících měsících přijímají pejsků mnohonásobně více. Lidé zjistí, že nemají dostatek financí, zvíře je omrzelo nebo se stalo nevhodným dárkem. Ušetřete zvířata takového trápení a rozmyslete si jejich adopci či koupi opravdu důkladně. Zvíře není věc, je to živý tvor a má také city.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

ForPets 2024

2 dubna, 2024 - Navštivte nás na veletrhu ForPets 2024, který se uskuteční 4. – 7. 4. 2024 v Praze 9 – Letňanech na... více..

Poděkování za uspořádání sbírky do Nemocnice Kladno

4 března, 2024 - Velké poděkování bychom rádi poslali všem zaměstnancům do Nemocnice Kladno za obří sbírku na pomoc pejskům.... více..

Poděkování za velkou pomoc v loňském roce firmě Hills Pet Nutrition

12 ledna, 2024 - Moc děkujeme firmě Hill’s Pet Nutrition za loňskou obří várku krmiva na pomoc pejskům a kočičkám v... více..

Všechno nejlepší do nového roku!

1 ledna, 2024 - Vážení kamarádi, fanoušci a dárci, moc Vám děkujeme za pomoc v uplynulém roce a děkujeme, že jste s námi.... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

14 listopadu, 2023 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 126 pejsků... více..

Křest charitativního kalendáře s Aničkou Julií Slováčkovou

6 října, 2023 - 4.10.2023 se konal úžasný koncert s Aničkou Julií Slováčkovou v Lucerna music baru, na kterém nám Anička... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci