Jak správně pečovat o psa? 2. část

20 září, 2022

V minulém článku jsme si řekli něco málo o stříhání drápků, vyčesávání srsti a pravidelném odčervení psů. A co dalšího bychom v péči o našeho pejska neměli za žádnou cenu podceňovat?

Koupání

Mnoho odborníků se shoduje, že bychom psa neměli koupat častěji než jednou za čtvrt roku. Vše záleží mimo jiné i na typu srsti a používání mycích prostředků, které u psů snižují tzv. samočisticí schopnost. Srst tak začne při častém mytí zapáchat mnohem dříve a vy budete mít dojem, že je potřeba pejska znovu vykoupat. Někteří z nich však vyžadují koupel maximálně dvakrát do roka, což se na jednu stranu může zdát opravdu málo, ale světe div se, je to naprosto v pořádku.

Čištění uší

Péče o uši je důležitá, někteří psi jsou totiž náchylnější k opakovaným zánětům, mají plemennou predispozici nebo nadměrně ochlupené zvukovody. Každý týden proto uši důkladně kontrolujte. Při čištění se vyhněte klasickým vatovým tyčinkám, borové nebo obyčejné vodě. Používejte pouze ušní kapky nebo sprej, který naleznete volně v prodeji prakticky ve všech chovatelských potřebách či lékárnách.

Kontrola chrupu

Dentální hygiena je nedílnou součástí života se psem, jelikož i neškodný zubní plak může zapříčit vznik zubního kamene. Ten se usazuje na okraji dásní nebo přímo pod nimi, má šedivou barvu a tvrdou konzistenci. Doprovázen je silným zápachem z tlamy. Pokud si nejste jisti, zda váš pejsek tímto onemocněním trpí, nechte jej důkladně vyšetřit veterinárním lékařem. Ten zubní kámen následně odstraní pomocí ultrazvuku. Jako prevenci můžete pejskovi pořídit dentální nebo kousací hračky, případně pamlsky.

 

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Květnové kolo psího přání

23 dubna, 2024 - Od 1. 5. do 31. 5. opět poběží květnové kolo psího přání. Pojďte obdarovat pejsky z útulků v České... více..

ForPets 2024

2 dubna, 2024 - Navštivte nás na veletrhu ForPets 2024, který se uskuteční 4. – 7. 4. 2024 v Praze 9 – Letňanech na... více..

Poděkování za uspořádání sbírky do Nemocnice Kladno

4 března, 2024 - Velké poděkování bychom rádi poslali všem zaměstnancům do Nemocnice Kladno za obří sbírku na pomoc pejskům.... více..

Poděkování za velkou pomoc v loňském roce firmě Hills Pet Nutrition

12 ledna, 2024 - Moc děkujeme firmě Hill’s Pet Nutrition za loňskou obří várku krmiva na pomoc pejskům a kočičkám v... více..

Všechno nejlepší do nového roku!

1 ledna, 2024 - Vážení kamarádi, fanoušci a dárci, moc Vám děkujeme za pomoc v uplynulém roce a děkujeme, že jste s námi.... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

14 listopadu, 2023 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 126 pejsků... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci