Jak správně pečovat o psa – 1. část

12 září, 2022

Život se čtyřnohým parťákem s sebou přináší i mnoho povinností, které je však nutné pro zdraví pejska vykonat. Jaká péče se řadí mezi tu nejdůležitější a na co byste rozhodně neměli zapomínat? To vše si řekneme v následujícím článku.

Stříhání drápků

Psům rostou drápky po celý život, proto je nutné je pravidelně zastřihovat. Přerostlé drápky mohou pejskovi způsobit značnou bolest, jelikož se začnou kroutit a tlačit na polštářky. Představte si, jak by bylo vám, kdybyste si několik let nestříhaly nehty na rukou, zkrátka nic příjemného. Vyhněte se používání klasických kleštiček, u psů byste jimi způsobili štěpení drápků. Jak psa na stříhání drápků připravit a které nůžky vybrat? Můžete se inspirovat například ve facebookové skupině Jak na drápky, kde naleznete spoustu rad od zkušených majitelů.

Vyčesávání

Línání je u psů naprosto přirozený proces, každý majitel si ho zažije 2x ročně, na jaře a podzim. Abyste zabránili extrémnímu línání, vyčesávejte svého pejska pravidelně po celý rok. A čím vyčesávat? Možností je spousta, přes rukavici až po kartáč, hřeben nebo furminátor. Právě ten se v posledních letech pyšní velké oblibě, prodává se v několika velikostech a odlišuje se také v možnosti vyčesávání podsady jednotlivých plemen. Na trhu však existuje spousta možností, pokud si nejste jistí výběrem, poraďte se ve specializované prodejně chovatelských potřeb.

Pravidelné odčervení

Naše domácí mazlíčky je nutné pravidelně odčervovat, a to zhruba každé 3 měsíce. Tzv. endoparazité, kteří proniknou do organismu daného zvířete, mohou způsobit spoustu nepříjemností, mezi které patří například trávicí potíže, zvracení, hubnutí či vnitřní krvácení. Chraňte proto zdraví všech svých miláčků a odčervujte. Můžete si vybrat buď tablety na odčervení, odčervovací pasty nebo spot-on (využívá se zejména u koček).

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Květnové kolo psího přání

23 dubna, 2024 - Od 1. 5. do 31. 5. opět poběží květnové kolo psího přání. Pojďte obdarovat pejsky z útulků v České... více..

ForPets 2024

2 dubna, 2024 - Navštivte nás na veletrhu ForPets 2024, který se uskuteční 4. – 7. 4. 2024 v Praze 9 – Letňanech na... více..

Poděkování za uspořádání sbírky do Nemocnice Kladno

4 března, 2024 - Velké poděkování bychom rádi poslali všem zaměstnancům do Nemocnice Kladno za obří sbírku na pomoc pejskům.... více..

Poděkování za velkou pomoc v loňském roce firmě Hills Pet Nutrition

12 ledna, 2024 - Moc děkujeme firmě Hill’s Pet Nutrition za loňskou obří várku krmiva na pomoc pejskům a kočičkám v... více..

Všechno nejlepší do nového roku!

1 ledna, 2024 - Vážení kamarádi, fanoušci a dárci, moc Vám děkujeme za pomoc v uplynulém roce a děkujeme, že jste s námi.... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

14 listopadu, 2023 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 126 pejsků... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci