Sbírka na vybudování karantény a zázemí pro psy – Home 4 Pets, z.s. – UKONČENA – Pes v nouzi

Sbírka na vybudování karantény a zázemí pro psy – Home 4 Pets, z.s. – UKONČENA

Vážení přátelé,

možná jste si všimli, že v poslední době se díky větší medializaci, potažmo zájmu veřejnosti (ale i návrhům na změnu legislativy, do kterých jsme aktivně zapojeni) stále častěji daří rušit celé „množírny“ nebo neregulované chovy. A setkáváme se i s větší ochotou ze strany obcí a KVS situaci řešit. Obrovským ALE je ovšem fakt, že dle stávajících zákonů nese veškeré finanční náklady na náhradní péči o odebraná zvířata příslušná obec s rozšířenou působností. Pro jejich rozpočty jsou to však částky astronomické. Tedy raději volí formu pokut a dokonce nerespektují ; doporu čení KVS, než aby museli zvířata za vysoké částky umisťovat do útulků, platit veterinu a přitom riskovat, že původní majitel bude žádat psy zpět. Což vede k dlouholetým soudním sporům, během kterých psi nemohou být adoptováni, a náklady se šplhají raketovou rychlostí nahoru.

V posledních letech tedy často funkci obce, potažmo státu, přebírá neziskový sektor. Nejenže se nejvyšší měrou podílí na samotném odhalování těchto chovů v otřesných podmínkách, ale jednotlivé organizace pak také přebírají psy do své péče na vlastní náklady, bez nároku na proplacení veterinární péče, stravy… Ovšem i tento postup má svá velká omezení, a to kapacitu spolků. Pokud se řeší případ čítající desítky (a často i přes stovku) čtyřnohých nešťastníků, bývají rozdělováni mezi organizace i za cenu přeplněnosti a s obrovským vypětím sil všech zúčastněných.

Jelikož se zdá, že ještě dlouhou dobu bude jediným řešením podobných kauz právě pomoc neziskovek, plánuje nezisková organizace Home4Pets, z.s. jako druhý krok při budování Záchranného centra pro zvířata BEST FRIENDS nedaleko Prahy vybudovat karanténu a kvalitní dočasné ubytování pro alespoň 30 (až 50) takto odebraných psíků. Mělo by se jednat o podobnou sestavu přizpůsobených a vytápěných kancelářských buněk s velkými výběhy, jako nyní je již pro jejich obvyklé svěřence. Nezbytné podmínky, které karanténa musí splňovat, projekt prodražuje na odhadovaných 190.000,- Kč. A to bez oplocení (opět z pevných „únikuvzdorných; plotových panelů), které bude stát dalších min. 50 – 60.000,-Kč.

Je jasné, že takovou částku nemají v Home4Pets, z.s. šanci dát dohromady sami, proto spouštíme sbírku na vybudování této karantény a jejího oplocení. Velmi Vás prosíme o jakoukoliv pomoc s vybudováním tohoto nesmírně důležitého zázemí. Základem jsou finance, ale neméně uvítáme pomocnou ruku řemeslníků (instalatérů, elektrikářů, obkladačů) i obyčejných lidí, kteří by měli náladu na občasnou brigádu. Určitě se bude hodit i materiál, jako je suchý beton, plotové sloupky, branky, zatravňovací dlažba, velkoformátové obklady a interiérová dlažba a podobně. Ozvěte se nám či můžete přímo Home4Pets, z.s. (home4pets@centrum.cz).

Jménem všech budoucích čtyřnohých obyvatel, kteří zde možná poprvé v životě poznají lidskou lásku, veterinární péči, dobré jídlo nebo pocit, jaké to je se volně proběhnout po trávě na sluníčku nebo i v dešti, Vám mnohokrát děkujeme!!!

 

_______________

Dne 14. 08. 2018 uhrazena faktura ve výši 30.002,00 Kč na nákup plotových dílů. Dne 22. 01. 2020 uhrazena faktura ve výši 30.000,00 Kč na nákup trapézových plechů pro opláštění kotců.

 

_________

Sbírka ke dni 25. 01. 2020 byla ukončena.

 

25 %

25% Complete

Vybráno

61268 Kč

Cílová částka

250000 Kč

Platební údaje

Číslo účtu: 745746747/0600

Variabilní symbol: 1112018

Sbírka pro útulek

Home4Pets

Dařbož, Řehenice

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci