Nejčastější chyby při výběru pejska

29 listopadu, 2021

Pořízení psího parťáka je jednou z nejzásadnějších kroků vašeho života. Proto byste se měli ujistit, že pejsek, kterého si chcete adoptovat, bude souznít s vaším životním stylem. Ne vždy se to ale podaří.

Vzhled – problém číslo jedna

Většina lidi vybírá podle vzhledu. Pokud si však pořizujete kámoše na zbytek života, neměl by to pro vás být ten primární faktor. Pes, který se vám zalíbí díky barvě, velikosti nebo délce chlupů, nemusí ani zdaleka odpovídat povaze, která by se k vám hodila.

Povahové rysy pejska

Obecně platí, že byste si měli vybírat psa, který odráží vaši povahu. To znamená, že když například rádi sportujete, jste aktivní a máte na pejska hodně času, tak pro vás bude ideální bláznivý a veselý pes, který miluje dlouhé vycházky a je vhodný k různým sportům. Mnoho lidí dělá tu chybu, že si chce domů vzít zvíře, které je diametrálně odlišné, jen na základě prvních pocitů. Musíme si uvědomit, že pejsek, který nebude dostávat péči, jakou si zaslouží, nebude šťastný a spokojený. To se pak může projevit ničením nábytku, štěkotem či agresivitou.

Nedostatečná informovanost

Ne, psovi nestačí jen miska vody a granulí. Není optimální ani to, když pejska pustíte na zahradu a nevěnujete se mu. Pokud chcete mít vychovaného psího kamaráda, musíte tomu obětovat svůj čas. Pracování s důvěrou, procházky, venčení v psím parku, socializace. Důležitá je také kvalitní strava a správný veterinář. Výdaje za pejska nekončí u zaplacení adopčního poplatku. Nemůžete přijít do útulku se slovy, že chcete psa, ale vlastně nemáte žádný plán. Pes vám nevydrží samotný doma 12 hodin. Mnoho lidí si tyto základní věci neuvědomuje a zbytečně tak připravuje pracovníky v útulcích o drahocenný čas.

Pestrá minulost

Velká část psů z útulků má pestrou minulost, proto si často s sebou nesou určité problémové chování nebo návyky. Není dobré řešení vzít vašeho vyvoleného na procházku pouze jednou, měli byste jej venčit pravidelně, tak poznáte, jak pejsek reaguje, zda vychází s ostatními psy, lidmi a podobně. Ignorovat fakt, že má zvíře psychický problém, rozhodně není řešení. Na psychice pejska musíme pracovat a zvyšovat mu sebevědomí. Pokud víte, že na pejska nebudete mít tolik času, nechte si od pracovníka útulku poradit, jaký pes by pro vás byl vhodný. Existuje mnoho pejsků, kteří jsou přátelští a veselí i přes strasti, které se jim v životě stali.

Nezvládám svého psa

Když už si člověk adoptuje psa z útulku, nechce ho do něj znovu vracet. Je to chyba v případě, když pejska opravdu nezvládáte a vidíte na něm, že je nešťastný. Pokud nevíte, jak s hafanem pracovat, zkuste se obrátit na psího trenéra nebo cvičák. V naší republice je spousta kvalifikovaných a osvědčených trenérů, kteří vám rádi pomohou zlepšit vztah s vaším miláčkem. Bohužel v některých případech to nedopadne, jak bychom si přáli. Poté byste měli kontaktovat útulek, ze kterého jste si pejska pořizovali. Přiznat si, že mu bude lépe bez vás, je chytré a zodpovědné řešení.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Květnové kolo psího přání

23 dubna, 2024 - Od 1. 5. do 31. 5. opět poběží květnové kolo psího přání. Pojďte obdarovat pejsky z útulků v České... více..

ForPets 2024

2 dubna, 2024 - Navštivte nás na veletrhu ForPets 2024, který se uskuteční 4. – 7. 4. 2024 v Praze 9 – Letňanech na... více..

Poděkování za uspořádání sbírky do Nemocnice Kladno

4 března, 2024 - Velké poděkování bychom rádi poslali všem zaměstnancům do Nemocnice Kladno za obří sbírku na pomoc pejskům.... více..

Poděkování za velkou pomoc v loňském roce firmě Hills Pet Nutrition

12 ledna, 2024 - Moc děkujeme firmě Hill’s Pet Nutrition za loňskou obří várku krmiva na pomoc pejskům a kočičkám v... více..

Všechno nejlepší do nového roku!

1 ledna, 2024 - Vážení kamarádi, fanoušci a dárci, moc Vám děkujeme za pomoc v uplynulém roce a děkujeme, že jste s námi.... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

14 listopadu, 2023 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 126 pejsků... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci