Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021

Před odchodem dlouhá procházka

Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně vyřádit a proběhnout. Ideální je například psí park. Můžete trénovat přivolání, agility nebo jen aportovat míček. Pes se tak unaví a zbytek dne pravděpodobně prospí.

Nechte rozsvíceno

I pejsci se mohou bát tmy, proto když víte, že se budete vracet domů pozdě v noci, nechte rozsvíceno v místnosti, kde se právě nachází. Bude se cítit klidněji a bezpečněji.

Odejděte bez loučení

Nejlepší odchod je ten tichý, žádné přehnané loučení. Tím psa velmi stresujete, cítí se rozrušeně a nepříjemně. Zkuste z bytu odejít potichu a pomalu. Uvidíte, že jakmile se vrátíte domů, tak vás hned mezi dveřmi uvítá a bude mít radost, že jste doma.

Kousací hračky

Na trhu již máme celé množství pevných a pružných hraček na kousání. Těmi se pejsek zabaví a dostane ze sebe nahromaděný stres. Nejlepší možnost je mít doma několik hraček a pravidelně je obměňovat, aby se neokoukaly.

Zábavné hry

Pes se doma často nudí, proto mu zkuste samotu ozvláštnit a dát najevo, že to není zase taková hrůza, jak se zdá. Oblíbenou hračkou je například míček s dírkami, do kterého vložíme pamlsky, které z něj následně při pohybu budou vypadávat. Pejsek bude rád, že dostává mňamky a zároveň si trénuje mozek. Fenoménem poslední doby se stala tzv. lízací podložka, která zamezuje hltání a zklidňuje, jelikož pomáhá redukovat stres. Je to ideální volba v situaci, kdy ho potřebujete zabavit na delší dobu.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

ForPets 2024

2 dubna, 2024 - Navštivte nás na veletrhu ForPets 2024, který se uskuteční 4. – 7. 4. 2024 v Praze 9 – Letňanech na... více..

Poděkování za uspořádání sbírky do Nemocnice Kladno

4 března, 2024 - Velké poděkování bychom rádi poslali všem zaměstnancům do Nemocnice Kladno za obří sbírku na pomoc pejskům.... více..

Poděkování za velkou pomoc v loňském roce firmě Hills Pet Nutrition

12 ledna, 2024 - Moc děkujeme firmě Hill’s Pet Nutrition za loňskou obří várku krmiva na pomoc pejskům a kočičkám v... více..

Všechno nejlepší do nového roku!

1 ledna, 2024 - Vážení kamarádi, fanoušci a dárci, moc Vám děkujeme za pomoc v uplynulém roce a děkujeme, že jste s námi.... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

14 listopadu, 2023 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 126 pejsků... více..

Křest charitativního kalendáře s Aničkou Julií Slováčkovou

6 října, 2023 - 4.10.2023 se konal úžasný koncert s Aničkou Julií Slováčkovou v Lucerna music baru, na kterém nám Anička... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci