Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021

Před odchodem dlouhá procházka

Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně vyřádit a proběhnout. Ideální je například psí park. Můžete trénovat přivolání, agility nebo jen aportovat míček. Pes se tak unaví a zbytek dne pravděpodobně prospí.

Nechte rozsvíceno

I pejsci se mohou bát tmy, proto když víte, že se budete vracet domů pozdě v noci, nechte rozsvíceno v místnosti, kde se právě nachází. Bude se cítit klidněji a bezpečněji.

Odejděte bez loučení

Nejlepší odchod je ten tichý, žádné přehnané loučení. Tím psa velmi stresujete, cítí se rozrušeně a nepříjemně. Zkuste z bytu odejít potichu a pomalu. Uvidíte, že jakmile se vrátíte domů, tak vás hned mezi dveřmi uvítá a bude mít radost, že jste doma.

Kousací hračky

Na trhu již máme celé množství pevných a pružných hraček na kousání. Těmi se pejsek zabaví a dostane ze sebe nahromaděný stres. Nejlepší možnost je mít doma několik hraček a pravidelně je obměňovat, aby se neokoukaly.

Zábavné hry

Pes se doma často nudí, proto mu zkuste samotu ozvláštnit a dát najevo, že to není zase taková hrůza, jak se zdá. Oblíbenou hračkou je například míček s dírkami, do kterého vložíme pamlsky, které z něj následně při pohybu budou vypadávat. Pejsek bude rád, že dostává mňamky a zároveň si trénuje mozek. Fenoménem poslední doby se stala tzv. lízací podložka, která zamezuje hltání a zklidňuje, jelikož pomáhá redukovat stres. Je to ideální volba v situaci, kdy ho potřebujete zabavit na delší dobu.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Krásné Vánoce!

21 prosince, 2022 - Vážení fanoušci, kamarádi, přátelé… moc Vám děkujeme za celoroční pomoc a podporu pejskům, budeme se... více..

Vánoční psí přání spuštěno!

15 listopadu, 2022 - Dnes pro Vás oficiálně spouštíme vánoční kolo psího přání 🙃 Pojďte obdarovat některého ze 106 pejsků... více..

Nástěnný a stolní kalendář pro rok 2023

27 září, 2022 - Již v prodeji! Děkujeme všem za podporu v projektu hithit.com, kde se podařila vybrat dostatečná částka a... více..

Jak správně pečovat o psa? 2. část

20 září, 2022 - V minulém článku jsme si řekli něco málo o stříhání drápků, vyčesávání srsti a pravidelném... více..

Jak správně pečovat o psa – 1. část

12 září, 2022 - Život se čtyřnohým parťákem s sebou přináší i mnoho povinností, které je však nutné pro zdraví... více..

Náš projekt na hithit.com – Podpořte tisk psího stolního a nástěnného kalendáře 2023

16 srpna, 2022 - Již po sedmé máme projekt na hithit.com, kde nás můžete podpořit zakoupením stolního nebo nástěnného... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci