Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021

Před odchodem dlouhá procházka

Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně vyřádit a proběhnout. Ideální je například psí park. Můžete trénovat přivolání, agility nebo jen aportovat míček. Pes se tak unaví a zbytek dne pravděpodobně prospí.

Nechte rozsvíceno

I pejsci se mohou bát tmy, proto když víte, že se budete vracet domů pozdě v noci, nechte rozsvíceno v místnosti, kde se právě nachází. Bude se cítit klidněji a bezpečněji.

Odejděte bez loučení

Nejlepší odchod je ten tichý, žádné přehnané loučení. Tím psa velmi stresujete, cítí se rozrušeně a nepříjemně. Zkuste z bytu odejít potichu a pomalu. Uvidíte, že jakmile se vrátíte domů, tak vás hned mezi dveřmi uvítá a bude mít radost, že jste doma.

Kousací hračky

Na trhu již máme celé množství pevných a pružných hraček na kousání. Těmi se pejsek zabaví a dostane ze sebe nahromaděný stres. Nejlepší možnost je mít doma několik hraček a pravidelně je obměňovat, aby se neokoukaly.

Zábavné hry

Pes se doma často nudí, proto mu zkuste samotu ozvláštnit a dát najevo, že to není zase taková hrůza, jak se zdá. Oblíbenou hračkou je například míček s dírkami, do kterého vložíme pamlsky, které z něj následně při pohybu budou vypadávat. Pejsek bude rád, že dostává mňamky a zároveň si trénuje mozek. Fenoménem poslední doby se stala tzv. lízací podložka, která zamezuje hltání a zklidňuje, jelikož pomáhá redukovat stres. Je to ideální volba v situaci, kdy ho potřebujete zabavit na delší dobu.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Proč adoptovat psího seniora

3 ledna, 2022 - O štěňátka a mladé psy je obrovský zájem. Bohužel staří pejsci takové štěstí nemají a často končí... více..

Všechno nejlepší do nového roku

31 prosince, 2021 - Vážení dárci, kamarádi, fanoušci, chtěli bychom vám všem popřát to nejlepší do toho dalšího, nového... více..

Pes není dárek

21 prosince, 2021 - Vánoce jsou období, kdy se poptávka po štěňatech prudce zvyšuje. Pracovníci útulku musí zájemce velmi... více..

Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021 - Před odchodem dlouhá procházka Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně... více..

Ještě nevíte, co svému psímu miláčkovi pod stromeček?

6 prosince, 2021 - Tipy na vánoční dárky pro pejsky Vánoce se kvapem blíží a vy jistě přemýšlíte, čím byste obdarovali své... více..

Vánoční kolo psího přání

2 prosince, 2021 - Stále můžete plnit vánoční přáníčka pejskům z našich a slovenských útulků na www.psiprani.cz, tak směle... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci