Co udělat, než necháme psa doma samotného?

13 prosince, 2021

Před odchodem dlouhá procházka

Zkombinujte procházku s místem, na kterém se pejsek může pořádně vyřádit a proběhnout. Ideální je například psí park. Můžete trénovat přivolání, agility nebo jen aportovat míček. Pes se tak unaví a zbytek dne pravděpodobně prospí.

Nechte rozsvíceno

I pejsci se mohou bát tmy, proto když víte, že se budete vracet domů pozdě v noci, nechte rozsvíceno v místnosti, kde se právě nachází. Bude se cítit klidněji a bezpečněji.

Odejděte bez loučení

Nejlepší odchod je ten tichý, žádné přehnané loučení. Tím psa velmi stresujete, cítí se rozrušeně a nepříjemně. Zkuste z bytu odejít potichu a pomalu. Uvidíte, že jakmile se vrátíte domů, tak vás hned mezi dveřmi uvítá a bude mít radost, že jste doma.

Kousací hračky

Na trhu již máme celé množství pevných a pružných hraček na kousání. Těmi se pejsek zabaví a dostane ze sebe nahromaděný stres. Nejlepší možnost je mít doma několik hraček a pravidelně je obměňovat, aby se neokoukaly.

Zábavné hry

Pes se doma často nudí, proto mu zkuste samotu ozvláštnit a dát najevo, že to není zase taková hrůza, jak se zdá. Oblíbenou hračkou je například míček s dírkami, do kterého vložíme pamlsky, které z něj následně při pohybu budou vypadávat. Pejsek bude rád, že dostává mňamky a zároveň si trénuje mozek. Fenoménem poslední doby se stala tzv. lízací podložka, která zamezuje hltání a zklidňuje, jelikož pomáhá redukovat stres. Je to ideální volba v situaci, kdy ho potřebujete zabavit na delší dobu.

Autor: Sandra Tanhäuserová

Další novinky

Poděkování společnosti Eurowag

24 června, 2022 - Tímto posíláme poděkování zaměstnancům a společnosti EUROWAG za finanční dar ve výši 15.000,00 Kč na... více..

Poděkování všem z CZECH VIRUS

11 května, 2022 - Velké poděkování posíláme klukům z CZECH VIRUS a všem, kteří nás podpořili nákupem charitativních... více..

Květnové psí přání spuštěno!

2 května, 2022 - Je to tak, opět po roce je možné přispívat pejskům do jejich mističek či plnit tajná přání na... více..

O víkendu nás najdete na ForPets

6 dubna, 2022 - Ve dnech 9. – 10. 4. nás najdete na veletrhu ForPets v Praze v Letňanech. Přijďte nás navštívit a... více..

Nový transparentní účet

25 března, 2022 - Vážení dárci, vzhledem k situaci s bankou Sberbank jsme se rozhodli, že bude lepší Vaše dary rozdělit do dvou... více..

Válka na Ukrajině

27 února, 2022 - Pro aktuální informace sledujte přímo stránky útulku Friend na Ukrajině:... více..

Přispějte také

Platební příkaz

Transparentní účet: 745746747/0600


Dárcovská SMS

DMSmezeraPESVNOUZImezera30
DMSmezeraPESVNOUZImezera60
DMSmezeraPESVNOUZImezera90 NA 87 777

Klikni a daruj

Detaily pro platbu Paysec. více informací


PayPal

Bezpečné platby na internetu Možnost platby platebními kartami.

Nákup

Můžete přispět také tím, že nakoupíte u našich parterů.. více informací

Materiální pomoc

Chcete přispět např. zakoupením krmiva? Více informací

Dobrovolnictví

Chcete připojit ruku k dílu? Více informací

Partneři

naši sponzoři a dárci